Yağ Yakıcı Etkisi Olan Besinler

Fitbilgiler ailesi olarak sizler için yağ yakıcı besinleri hazırladık :

Tarçın kullanın. İştah probleminiz varsa, yemeden duramıyorum diyorsanız, size tarçını tavsiye ediyorum. İştahınızı büyük ölçüde tıkayacaktır.

Çeşitli bitkisel çaylar için. Örneğin sinameki, yeşil çay, balık otu, biberiye vb. bitkisel çayları düzenli kullanarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bu tip bitkisel çayların su atıcı ve yağ yakıcı özellikleri vardır.

Yağsız içecekler tercih edin. Süt, ayran vb. gibi sıvı gıdaların yağsız olanlarını tercih ediniz. Ayrıca günlük yarım litre sütün günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacağını da unutmayınız.

Kırmızı etlerden vazgeçebilirsiniz. Onun yerine beyaz etleri tercih etmelisiniz. Kırmızı etler beyaz etlere göre çok daha fazla yağlıdır.

Zencefil tüketin. Zencefil, içeriğinde bulunan gingerol sayesinde, metabolizmanızın çalşma hızını arttıracaktır. Aynı zamanda da sindiriminizi de hızlandıracaktır.

Termojenik besinler tüketin. Vücut ısınızı arttıracak besinler tercih edin. Örneğin; kırmızı biber. Kırmızı biber vücut ısınızı arttırarak yağ yakımınızı hızlandırır.

Enginar seviyorsanız eğer bol bol yiyebilirsiniz. Enginarın su atıcı özelliği olup, tuzun vücudumuzdaki olumsuz etkilerinden bizi korur.

Baklagiller lif ve demir kaynağıdır. Ayrıca iyide bir protein çeşitidir. Lifli gıdalar yağ yakımını hızlandırırken, sizin dengeli beslenmenizde de büyük rol oynar. Baklagilleri listenizde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin; bulgur.

Sağlıklı yağlar tercih edin.Yemeklerde kullanacağımız yağlarada dikkat etmeliyiz. Bitkisel yağları tercih etmeli ve oranını iyi ayarlamalıyız.Yapacağınız diyete göre ve kilonuza göre bunu ölçülendirmeliyiz. Zeytinyağı işte tam size göre bir yağ çeşitidir. Düzenli zeytinyağı kullanımıyla hem yağ yakar hem de kolestrol düzeyimizi düşürürüz.

Zengin protein ve aminoasit kaynağı olan yumurtadan vazgeçmeyin. Yumurta adele gelişiminde en iyi yardımcınız olduğu gibi, ayrıca B12 vitamini bakımından da oldukça zengin bir kaynaktır. B12 vitaminin yağ yakımında etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

bol su için! Su metabolizmamızı düzenler. Gün içerisinde minimum 2 litre su içmeliyiz. Su vücudumuzda enerji oluşumu sağlar ve zayıflamaya yardımcı olur. Aç karna içilen su vücuttan toksik maddelerin atılmasına yardım eder; karaciğer, böbrek ve bağırsaklarda toksin birikimini önler ve yağ yakımına yardımcı olur.

 

 

 

Cevap Bırakın